Probleem tervisega 19.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.4,5 a tagasi peale isa surma tekkis probleem vererõhuga. Käisin perearsti vastuvõtul ja mulle määrati antidepresandid Seroxet. Võtsin neid 3 a. 1,5 a enam ei võta.Ja probleem vererõhuga hakkab taas pihta. Tekkib ärevushoog ja vererõhk tõuseb 210/110, süda hakkab kloppima. Nüüd perearst kirjutas vererõhurohu Monopril, see aga ei aita. Küsisin, et äkki peaks antidepresante võtma hakkama, tema arvas, et võta 4 kuud vererõhurohtu siis vaatame.Kirjutas 4 kuu rohud.Olengi mures,sest kui vererõhk tõuseb nii kõrgele, siis saan abi ainult kiirabilt,tehakse süst ja tilgad.Kas on olemas rohi, mis võtab ära ärevushoo,südame kloppimise ja alandab vererõhku kiiresti, kuna ärevushoo tekkimisel tõuseb vererõhk väga kiiresti ja viimasel ajal päris tihti.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Psüühiline pinge-stress ja vererõhk on sirgliiniliselt omavahel seotud. Pinged maha ja rõhk normaliseerub suuresti.
2) Kõrgel vererõhul ka teisi põhjusi - siin Monopril jt perearsti rohud-soovitused olulised.
3) Terves kehas terve psüühika ja Terve psüühika tervendab ka somaatikat e keha! - siit siis ka tegevusplaanid:
a) kerged kehalised harjutused,
b) mõõdukas psühhoregulatsioon, relax-harjutused (minu Palve - teen seda ise 5 viisaastakut ja enamgi, iga päev!).

4) vt varasemaid või sirvi Tervisemaja soovitusi rmt-st "Väljavalitu".
Head uutmoodi elamist!
5) ??? Mis on stressi põhjus(ed)? Olete vales "kastis" -klassis või muud probleemid? Ühiskondlik aktiivsus ikkagi tähtis, väga tähtis.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet