Paanikahäire??? 28.12.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Sügisel alustasin natuke kõvemal tasemel sporditegemisega. Suht ruttu sain esimese vigastuse. Istusin kodus haiguslehel ja üks päev hakkas jalg minema tuimaks, seejärel käsi samalt poolt, siis hingamine muutus raskeks, lõuga ei jaksnud lahti hoida jne. Ma olin suht mures, et nüüd on "minek." Tuli kiirabi ja sõimas näo täis, et see täitsa tavaline paanikahäire ja sain rahusteid. Aga tunne kestis ikka edasi ja läksin õhtul EMOsse, kus tehti mingeid uuringuid aga öeldi, et kõik korras.
Nüüd on sellest pea 3 kuud möödas ja asjad kisuvad jälle päris hulluks. Ei ole ühtegi päeva, kui mul rinnus ebameeldivat tunnet ei oleks ning hingata raske ja peale seda hakkavad ka peas vastikud surumistunded ning silme ees virvendab jne. See on kestnud 2 nädalat. Selle 3 kuu jooksul oli täiest normaalset aega mingi 2 nädalat. Tundub, et nende tunnete vastu aitab ainult uni. Sest, kui ma suudan uinuda, siis ma magan enamvähem normaalselt. Aga see magamajäämine on väga raske nende tunnetega( pea padjal, siis tunned läbi aju kõik tuksumised ära). Olgu öeldud, et öised paanikahäired olid mul enne seda jama suht tihedased külalised (jalg krampis, käsi surnud jne)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäire (paanikahoogude) osas on eelnevalt soovitusi hulgi. vt neid ja vt ka minu raamatust "Väljavalitu" Tervismaja ptk-de soovitusi - leia endale sobiv ja tegutse!

Korralik uinumine ja uni probleemi leevendamiseks ja lahendamiseks on ka õige lähenemine - organism ju targalt seda ette ütlebki.
Siin võib abiks võtta apteegi vabamüügist - Melatoniin (soodustab uinumist ja und, organismiomane aine) ja mõni teile sobilik psühhoregulatsioon (Yoga, AT (autogeenne treening), minu Palve-Meditatsiooni harjutus jne.

Kordamast ei väsi Päeviku suurt mõju - saame ju ühe päevaga kaks elutarkust (esimese päeva jooksul ja teise õhtul, Päevikut täites).
Igast edusammukesest edenemise teel rõõmu tunda - nö positiivne rõõm ja selle (3P-d) Positiivse Pihtimine Päevikusse!

Aitab ka Esivanemate jõud ja vägi - minul O. (Oskar, isa nimi) ja M. (Maris, ema nimi) seda väge meenutavad ja seda Esivanemate jõudu annavad.
Palju Te esivanemaid teate - sedavõrd peegeldub see ka tulevikku, seda võrd mäletab Teid 3., 4., või isegi 5., 6., põlvkond Teist tuleviku suunal.

Esivanem on saksa keeles - eellaane, esiisa-esiema, ees-sõitja (der Vorfahr, die Vorfahrin). Teguseõna - vorfahren - ette sõitma...
Kui nad on juba ette sõitnud, on juba eel (ees), siis nende elutarkus ja elujõud olgu meile Õpetusesõnaks. NB nad ei ole meie taga, nad on meist ees! Nad olgu meie ees!

Rõõmuga tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet