kurbus ja endasse tömbumine 15.12.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 23 ja aegajalt kimbutab mind suur kurbus ja alatihti tuleb nuttpeale. Liiga palju on tekkinud muresid ja kui nende lahendustele hakkan mötlema siis jookseb köik kokku.ja tunnen et enam eu suuda edasi elada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arvutisüsteemi rike, ei saanud nädalapäevad kirjadele vastata.
Rikkeid on inimkäitumise vallaski.
Kui soovid-vajadused ning nende täitumine-võimalused on liigselt teineteisest kaugenenud, siis ongi kurbus majas. Mida teha? Loogiline:
a) nihutada eesmärke, eelkõige neid tükeldada (et suur tükk suud lõhki ei ajaks),
b) leida täitmise-võimaluste valdkonnas uusi potentsiaale. Siin tuleb tervis ja sellest tulenev töövõime päevakorda.
Suured eesmärgid vajavad head tervist, head töövõimet. Ja siis - järjekindlust, sihil püsimist.
Suured eesmärgid vajavad rõõmsat meelt, lausa ekstaasi (öeldakse ka - motivatsiooni; minu seisukoht - motivatsioonimedali teine pool on läbipõlemine ja seega on ülitähtis töö- ja puhkerežiim, et läbipõlemist vältida).
Päevik aitab probleeme visualiseerida, et nad pidevalt silme ees seisaksid.

"Me vajame uueks eesmärgiks ka uut vahendit, nimelt uut tervist...mida pidevalt juurde võidetakse ja juurde võitma peab" (Friedrich Nietzsche).
Imelik - suurmehi lugedes hakkame alles omi mõtteid uskuma!

Edu võti - tegutsemine. Ainult tarkusi kogudes ja neid mitte rakendades oleme Õpetatud Jobud.
Nii lihtne see ongi - teoreetiliselt. Praktika vajab tervist, töövõimet ja positiivset emotsiooni, tegutsemisrõõmu!

Kaunist Jõuluaega ning tegutsemist!
Jüri O.-M. Ennet