Stress, kurbus või midagi muud? 29.10.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Paljud mu sõbrannad on märganud seda, et kui minuga rääkida teatud teemadel, siis vihastun kergelt. Ma ei taha rääkida, sest see muudab mu kurvaks ja närviliseks.Näiliselt on nagu kõik korras, aga tegelikuses ei oska ma toime tulla oma mõtetega ja koorman ennast. Mida teha? Pöörduda reaalselt psühhiaatri juurde?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Päevik korrastab mõtteid, aitab ennast leida. Ainult mõeldes on mõtted nö seinast-seina. Päevikusse läheb asi valikuliselt, nagu suunatult - mõte muutub konkreetseks.
2) Mis on elus eesmärk, milles andekas ja mida soovid teha - reaalselt, võimetekohaselt, sihikindlalt? Sihid paika!
3) Mõttes vestelda mõne Esivanemaga (elus või juba lahkunudki) , mõne targaga.
Kallis Vanaisa, mul väike probleemike ketrab peas, ei leia kohe õiget lahendust.
# Räägi lapsuke, ava oma murelaegas.
Puntrasse hakkas asi minema ...
# Kas nüüd kohe puntrasse, aga väikesed probleemisõlmed ju igas elulõngas..
jne.
Vestlus - nagu oleks Vanaisa kohe päriselt sinu kõrval. Ta hakkab rääkima, mida ta sinu arvates ütleks...
Nii saab ka Antiik-tarkadega rääkida - nad "valdavad" vabalt ka sinu emakeelt.
Vajadusel saab psühhiaatri poole ikka pöörduda.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet