Närvid ja sügelemine 02.10.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

et sis selline asi mida olen tähele pannud ...Et kui olen väsinud või kui nii öelda pea mõtteid täis... hakkab minu pea sügelema. Olen kunagi kuulnud et see võib olla närvidest. Sellele oli ka mingi peen nimi. Mul on sellest sügelemisest juba kärnad peas, vahest jääb vähemaks ja siis jälle... aga kui see tunne peale tuleb on tunne nagu tõesti täid oleks peas. MIda mul pole! Loodan leida vastuseid, ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pea harjamine massaažiharjaga - rahustab, eriti kael piirkonna harjamine.
Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm lõõgastab kukal-kaela-õlavöötme lihaseid, lõõgastab vööpiirkonna seljalihaseid ja seeläbi vabastab liigseis pingeist, seega pea sügamist (mida organism ise ja tedvustamatult välja on pakkunud) organism vajab ikka vähem ja vähem.
Juuste ja peanaha õlitamine - kuiv nahk hakkab sügelema.
Vajadusel ka kerge rahustav ravim (Tavegyl, näiteks).
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet