paanikahäire, ärevushäire v hoopis midagi muud? 16.09.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Pikemat aega (st aastaid) painavad mind ahistavad ärevushood. Kohati on raskusi enesekontrolli säilitamisega. Samuti on hingamine tohutult raskendatud. Viimsel aastal on asi palju hullemaks läinud. Ka olen hakanud nägema imelikke asju, nt surnud vanaema, kellega räägin. Pikka aega arvasin, et see vb olla vaid uni,.. kuid inimesed on hakanud küsima, et kellega vestlesid jne. Olen töötav inimene ja ka töötamist ja suhteid töökaaslastega on see tugevalt mõjutanud. Esineb äkilisi ärevushooge, kus hakkan valju häälega nutma v suisa laamendama. Tööruumides isegi viibimine tundub kohutavalt ahistav. Viimane aastal olen ka läbi elanud väga palju traumeerivat. Pingetunne esineb 24-7, (sellest ärkvel oldud ajal). Nutmine on muutunud põhitegevuseks, vähemalt 5h päevas. Mul on täielik motivatsioonipuudus. Kui aastaid tagasi tegelesin oma hobidega,.. siis hetkel on võimatu isegi enda järel nõusid pesta. Peale tööd (korterisse jõudes) tegib suurem ärevusehoog, kus võtan mulle välja kirjutatud rahusteid, mis panevad vahel paariks tunniks magama. Ärgates võtan juba max 2 h pärast antipsühhotikumid ja 30 min pärast magan taas, kuni hommikuni. Ärkvel oldud aeg on minu jaoks kohutrav katsumus kuidagi toime tulla. Enesetapumõtteid on palju. Mõni aasta tagasi diagnoositi mul postromaatiline stress.See on väike ülevaade minuga toimuast. Vb tekib teil asjast väike ettekujutus ja oskate ehk mulle midagi soovitada, Abi saamisega on suhteliselt kiire, sest tunnen, et organismgi on täiesti kurnatud. Psühhiatri juurde sain küll aja, kuid seda alles novembris. Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rikkalik "sügiskorjandus": ärevushäire, unehäire, meeleoluhäire omavaheline "kolmikliit."
vt eelnevaid soovitusi nii ärevushäire osas, nii depressiooni kui ka unehäirete kohta. Ja neist soovitustest terve rida on ju kohe rakendatavad ja päeva-öö plaanidesse sobitatavad.
Peamine - psühhiaatri vastuvõtule, sest veidi arstirohtu abiks on ka vajalik, konkreetseid soovitusi psühhiaatrilt.
Minu vastuvõtule (Tallinnas) saab
reg.-da tel 1900 kaudu.
Kui seal ka järjekord pikaks osutub, siis helistage mulle ja vaatan võimalust lisanumbriga teid vastu võtta. (minu tel 56463830 - hommikul vara haiglas visiidid-protseduurid, kiired toimetused jms; helistage kella 11-12 vahemikus, siis veidi vähem pingeline).
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet