Poksikott vaimupuudega inimestele. 13.08.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Mina töötan hooldekodus ja tekis üks küsimus Teile.

Minu küsimus oleks siis selline et kas vaimupuudega, skisofreeniahaiged või üldse mingit sorti psüühikahäiretega inimenesele oleks kasulik kasutada poksikotte? Kas see aitab neil oma viha välja elada või muutuvad nad ainult rohkem vihaseks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väga asjalik ning praktiline mõte ja see vajab võimaluste korral rakendamist - annab positiivseid tulemusi.

Kõik kehalised harjutused on kasulikud liigse pinge maandamiseks, viha-komponendiga pingete puhul on poksikoti togimine kasulik.
Vajalik on ka pinges oleva inimese juhendamine: "Toksi seda kotti alul kergelt, et sul lihased - nagu heal sportlasel - soojaks läheksid, siis anna veidi valusamalt. Nii saad oma muret-vaeva-pahurust ja viha vähemaks."

Selgitus kindlasti, et spordimees ja õige mees kaaslast ei löö, probleemide korral informeerib osakonna töötajat. Spordimees on sõbralik ja kotti klobides kaob pinge ning suureneb sõbralikkus, paraneb enesetunne.

Kotti togida juba siis, kui pahurust ja viha veel ei ole tekkinud, seega - ennetamine.

Kasulikud on ka kotikindad (spetsiaalsed kindad), et käe nukke ära ei löö.

Tervitusi juhtkonnale ja spordinurka hankida pingemaandamise ning rõõmusuurendamise kott.
Ravirežiim läheb esialgu vastavalt arsti juhendustele ikka edasi.

Head harjutamist soovides,
Jüri O.-M. Ennet