Üliemotsionaalsus/tundlikkus 13.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mind vaevavad meeleolu kõikumised. Ühel hetkel olen ülevoolavalt rõõmus, teisel hetkel aga endassetõmbunud ja kurb, põhjusi nendeks emotsioonideks tihtipeale ei ole. Tunnen tihti, et kõhus hakkab keerama, läheb nö õõnsaks ja pisarad hakkavad iseenesest voolama, ajab nutma, järgmisel hetkel on aga see kõik möödunud ja kõik on hästi. Lisaks ajab nutma ja läheb õõnsaks kui toimub midagi väga rõõmsat/kurba. Kui filmis on rõõmus moment, kurb moment, kui nt tuttav räägib, millestki, mis on väga hästi läinud või vastupidi halvasti. Selline tunne nagu elaksin ise läbi teiste emotsioone. Aja jooksul on see tihedamalt juhtuma hakanud ja segab mu elu. Hakkan vahel lihtsalt ei millestki nutma ja ei suuda seda lõpetada, ometigi ei ole midagi juhtunud. Ei suuda aru saada, milles on probleem ja, mis minus sellised nähud esile kutsuvad.

Parimate soovidega,

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete väga tundeline ja see iseloomujoon on hea. Aga see hea iseloomujoon vajab ka kontrollimist, teie tahtele-soovidele allumist, juhtimist. Seega - psühhoregulatsioon on siin abiliseks nr 1.
Päeviku kaudu saate ka end paremini tundma ja seeläbi juhtima. Päevik.
Negatiivne tagasiside on ju tegelikult väga hea - on millega tegeleda, milles end arendada ja paremaks muuta. Elu ju ongi võitlus: 1) võitlus enda muutmiseks, 2) enda keskkonna muutmiskes.
Head tegutsemist soovides,
Jüri O.-M. Ennet