Ärevushäirega inimese abikaasa 08.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kust saaks nõu inimene, kelle abikaasal on ärevushäired ja foobiad (foobiad haiguste ees ja sotsiaalfoobia jm)? Kas on mingeid tugirühmi ja ehk soovitate kõige kasulikumat raamatut, mis aitaks.
Lähedasel on oluline teada, kuidas on kõige targem suhelda ja probleemi suhtuda. Kas ignoreerida või olla hoopis toetav (n-ö kaasa noogutades) või muu. Ikka selleks, et probleem ei läheks kaaslase suhtumise abil hullemaks või paranemine ei oleks aeglasem.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

a) Koostöös tema raviarstiga annab parimaid tulemusi. b) Arstirohu võtmisega ei ole probleeme - skeem ju tohtri poolt antud.
c) Harjutuste tegemisel on toetus ja julgustus igati kasuks.
d) Nö talisuplejad ju ka alustavad samm-sammult ja tunnevad igast järgevast eneseületamisest palju rõõmu. Ka ärevus-situatsiooniga tuleb end samm-sammult rõõmsameelselt "karastada" - siin julgustamine ja kiitmine on ikka hea, väga hea.
e) Seega - mitte vaikiv Jaanalinnuke, aga toetus praktilistele ravi-tegudele!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet