Hirm mõtte ees 10.04.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mind vaevab mõte, mis tekitab jubedat hirmu. Nimelt olen kuulnud nn paanikahäirest mis võib tekkida täiesti ootamatult ning kordub hirmu ees uuesti paanikasse sattuda. Olen end pidevalt leidnud sellele mõtlemast ja alati kaasneb kohutav hirm ja südame pekslemine, et mis saab, kui ma nüüd sellest mõttest lahti ei saa? Siiani see mõte asendus lihtsalt tavaelu mõtetega. Aga nüüd on mul paanika pidevalt. Koguaeg käed värisevad, nägu on punane, süda peksab ja kõhus keerab. Peas on vaid üks mõte, mis siis kui see hirm ei lähegi üle? Üritan endale pidevalt teadvustada et see on tobe, et nii ei ole vaja mõelda, kuid ma ei suuda sellele mõtlemist lõpetada. Võibolla suudangi 10-15 minutiks, kuid siis tuleb see kõik tagasi. Arvasin et koolis käies see kaob, et pole enam aega sellele mõelda, kuid tegelikult on hoopis raske koolile keskenduda ja mind vaevab aina see hirm. Mida teha? Kuidas saada sellest hirmust lahti? See on tõesti juba segav. Kõige enam, et see hirm ajab nutma..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jalutuskäigud, õigel ajal magama.

Taskusse mingi kaunis laulusalm või luuletus ja seda luuletust siis hakata pähe õppima. /luulemõttega surud selles halva mõtte kõrvale/.

Kehaline harjutamine-treening harjutab-treenib ka psüühikat - regulaarne kehaline aktiivsus.

Rõõmsameelsus - tunne rõõmus olemsolevast!
Psühhiaatri jutule ja sealt saad lisasoovitusi.
Sellest murest saad vabaks!

Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet