ärevus ja pinge 22.03.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem järgmine: Kannatan sellise mure käes aastaid, et kui pean kodust kuhugi minema ja olema, siis on kehas päris korralik pinge ja sellest tekkiv ärevus. Kuna pinge ja ärevus segunevad, siis eriti t66l on selline tunne,et ei suuda enam ning panen asjad kokku nii, et ei teavita sellest ulemust ja s6idan kähku autoga koju, kus on siis turvatsoon. Kuna tean, et ei saa nii edasi , siis mis voiks olla lahendus. Mis v6ib sellist olekut p6hjustada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sellised ärevushäired on ravitavad. Psühhiaatri jutule ja saate juhiseid. Rohi, harjutused, tervislikud eluviisid viivad rahulikule elurajale, so liigse ärevuseta elule.

Väike pinge peab olema, siis tekib tegutsemisenergia. Ja sihid peavad selged olema, siis saab seda energiat sihipäraselt kasutada.
Potentsiaalide vahe annab psüühilise energia mõõdu: eesmärgi ja praeguse taseme vahe peabki andma vajaliku energialaengu.

Ja eneseusk ning rõõmsameelsus on selle energia rakendamiseks olulised.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet