korduv valetamine/petmine 20.03.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma palun abi, et aru saada oma abikaasast. me oleme m6lemad 30 aastased. koos oleme olnud 9 aastat. minu abikaasa on mind korduvalt petnud ja valetab kogu aeg. siis kui mina teada saan tema pemisest ja valetamiset, siis ta nutab, palub andestust ja ytleb et armastab vaid mind ega tea miks ta nii k2itub. viimane olukord oli m2rtsi algu kui tuli j2lle v2lja valetamine teise naise p2rast. ta ytleb et ei saa endast aru, et ei taha kedagi teist ja palub abi et aitaksin tal valetamine ja petmine l6petada. ma ise olen nii sygavalt murtud sydamega et ei tea mis teha. keegi pereliigmetsent ei tea midagi, h2bi tunnistada ei mees keda armastan nii k2itub. mees on v2ga hea inimene, kui oleme koos on k6ik suurep2rane. aga ma ei usalda teda, samas ei suuda ka lahkuda. mees on v2lismaalnane ja me elame v2lisriigis. tahan teda aidata aga kas inimene suudab muutuda? mis on tagamaad mehe valetamisel ja petmisel? me oleme 6nnelikud koos. kysin temalt palju et miks ta nii teeb, et kui ta ei taha minuga olla siis 6elgu, tahan et ta olex 6nnelik. tema aga j2lle ytleb et olen ainuke naine keda armastab ja et tahab minuga rahulikult elada yhel p2eval ka lapsi saada. ytleb et on loll ja ei tea mix nii k2itub, ytleb et on 6nnelik minuga ja palub andestust, et tahab muutuda ja k6ik paremax teha. minu hing nii haige et ei suuda kuidagi olla. mis peax ma tegema? palun aidake!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olge kaks kuud lahus, siis otsustage mis edasi saab. Ta võib ju sellel perioodil mõne terapeudi juures end lohutamas käia - muutma peab ennast igaüks ikkagi ISE.
Järgneva petukauba korral olgu lahkumine juba põhjalik - selgunud on, et ta teist ei hooli. Jutt ei maksa, lubadused ei maksa.
Millist suhet tahate, vastavalt sellel olgu ka otsused, kindlad otsused.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet