Kes ravib eestis xanaxi sõltuvust? 14.03.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen xanaxit tarvitanud praeguseks 3 aastat.alustasin 0,25 mg praeguseks on doos tõusnud 2,5 mg päevas.soovin ravimi võtmist lõpetada aga enesetunne läheb jube halvaks kui jätan rohu võtmatta.Mulle kirjutati välja cloxil see pidavat aitama xanaksi doosi vähendada.olen võtnud seda 3 nädalat aga xanaxita ikka ei saa.Olen lugenud et omal käel kodus xanaxi ärajätmine võib lõppeda surmaga.Kas peaksin minema haiglasse võõrutama.Kas kuskil eestis üldse on sellist kohta kus jälgitakse inimest võõrutus perjoodil.Psüühikahäirete all kannatan juba 10 aastat.Algas sünnitusjärgse psühoosiga.0len proovinud erinevaid ad-sid ja rahusteid (lexsotanil).Need ei aidanud.xanaksiga olen oma elu saanud elada aga kuhu edasi prognoos elule ei ole vist pikk kui nii jätkan annused suurenevad ja tervis läheb üha kehvemaks .Koguaeg olen väsinud.Peavalud vahel hingamisraskused ja veel labiilne südametegevus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Xanax´it hakkasite võtma ju minitel põhjustel - nende põhjuste ja põhjuste mõjuga tuleb tegeleda. See ju murede baas e vundament.
2) Tekkinud sõltuvus ravimist, see juba sekundaarne.
Seda saab ravida asendusravimiga (neuroleptikumiga), milline sõltuvust ei tekita.

3) Ravimi võtmine tuleb seostada harjutustega, et tekitada endale positiivne tingitus (tingitud refleks e omaaegne Ivan Pavlovi refleks). Seda viimast - tingituse tekitamine - olen teadlikult kasutanud viimased viisaastakud ja tulemus - see on võimas. Olen endale päev-päevalt rohkem selgeks saanud, et rituaalid ju sellel mehhanismil põhinevad ja sellist mõjutamist on aastatuhandeid religioonides empiiriliselt kasutatud.
Negatiivsed tingitused (ärevused, foobiad jms) on samuti tingitusega sügavuti seotud.

4) Psühhiaatri jutule ja saate juhiseid - tegutsema peate aga ise.

Ma ei taha ainult mõtelda, ma tahan tegutseda - Fichte.
Mõelge, otsustage, tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet