Valocordin Diazepam-i kasutamine raseduse ajal 10.02.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kasutan Valocordin Diazepami ((mille 1 ml lahust on 28 tilka) minu annus on 9 tilka)) ainult esinemise situatsioonis. Kahjuks kuidagi ilma ei saa. Olen proovinud ka erinevaid tehnikaid (hingamine, koputamine, sisendamine -et tegu on tavalise situatsiooniga) sellest ärevusest vabanemiseks, aga siiani pole õnnestunud. Psühholoogi soovitus oli, et tuleb rohkem harjutada ennast selle situatsiooniga. Ka see pole siiani tulemust andnud. Pealegi puuduvad Eestis sellised kohad, kus oleks võimalik sellistel paanikutel (kohina tõttu kõrvus ei kuule, mida räägin ja tugevalt lööva, lasusa "kurgus" tuksuva, südame tõttu on võimatu sõnagi öelda) harjutada. Hetkel olen rase ja esinemine on tulemas minu raseduse 16-ndal nädalal. Kas võin tarivitada Valocordin Diazepami (9 tilka)? Kuidas see mõjutab rasedust? Kui ei või seda ravimit kasutada siis mida soovitate? (Paraku kõikide psühhiaatrite järjekorrad on 2 kuud pikad, aga minu 16-nädal jõuab varem kätte.)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

9 tilka on palju, võtke kolm!
1) neelamine (vedelikupudel kaasa) rahustab;
2) silmamunadele kerge vajutus rahustab;
3) Pea-juuste (eriti kukla piirkond) kammimine (massaažiharjaga) on v.hea rahusti;
4) ohkamine e pikk-legato väljahingamine rahustab. jne
Võimalusi palju ja seda 3-tilkagi ei ole siis tarvis.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet