Psühhiaatri vastuvõtu arve hüvitamine 03.12.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mind huvitab, kas haigekassa hüvitab psühhiaatri vastvõtu arve? Ma ei tea täpselt, mis mul viga võib olla, aga äkki asi psühhiaatriline. Kogu aeg on ärevushood, väsimus, tahtmatus üldse midagi teha. Öösiti ärkad oma 6 korda kindasti ülesse. Magama jäämisega on üldse nii, et tunnen olen väsinud, aga võimatu magada, ning kogu aeg on selline tunne, et enam lihtsalt ei jaksa ega taha üldse midagi oma elus teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) ärevushood, väsimus, tahtmatus üldse midagi teha. Öösiti ärkad oma 6 korda kindasti ülesse. Magama jäämisega on üldse nii, et tunnen olen väsinud, aga võimatu magada,...
# Siin saab psühhiaatria oma rohtude ja psühho-teraapiaga aidata.
2) kas haigekassa hüvitab psühhiaatri vastvõtu arve?
# Kui inimesel on toimiv haigekassa - haiguskindlustus, siis haigekassa maksab. Visiiditasu 5. - EUR-i aga tuleb ikkagi maksta.
# Kui otsite psühhiaatrilist abi oma elukohast kaugel, siis on vaja selgitada seda, kas antud psühhiaatriahaiglas teise maakonna teenindamiseks leping haigekassaga on.
# Kui on inimesele vaja osutada vältimatut psühhiaatrilist abi, siis seda ei võeta.

Tervislike eluviiside juurutamisega saate kohe ja rõõmsameelselt alustada. Tabletist ainuüksi ju ei aita, eluviisi on vaja ju muuta.
Aktiivselt tuleb muuta paremuse suunal ka väliskeskkonna mõju sisekeskkonnale - alustame puhkast "kopsu leivast" ehk õhust!

Ei suitsetamisele!
Teadlik Eestirahvas ei suitseta!

Head tegutsemist soovides,
Jüri O.-M. Ennet