Lapse käitumishäired 13.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minu küsimus on seotud minu 7aastase lapsega. Tal on tugevad käitumishäired või mulle vähemalt tundub nii. Ta on üks hetk elurõõmus, tragi ja kõik oleks nagu korras, aga kui peaksin ütlema midagi, mida ta valesti teeb, siis ta hakka karjuma nii kõvasti, et ümberringi toimuvat ei kuule, uksi paugutama ja sõimama kõiki valimata sõnu, kui läheb natuke aega mööda, tuleb tagasi ja on jälle endine. Oleme käinud psühholoogi juures, aga tema arvas, et küll kasvab välja, aga minu arust läheb asi hullemaks. Kuidas peaksin käituma ja kuhu pöörduma, sest kui talle öelda, et käime psühhiaatri juures, on selline paanika ja päris vägisi ka ju vedada ei saa. Kuidas peaksin sellises olukorras käituma, tahaks ju teda kuidagi aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lastepsühhiaater on õige koht alustuseks.
Rahulik õhkkond kodus ja õpetamine olgu rõõmsameelne, "pehme" aga range ja aega reageeerimiseks tuleb Lapsele anda.
Lapse kehaline aktiivsus maandab tema pingeid ja rahustab.
Õige päeva- ja öörežiim.
Lastepsühhiaater olgu nõuandjaks, siis süda rahuneb.
Patimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet