Kas pöörduda psühhiaatri v psühholoogi poole? 01.10.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem järgnev, et ei oska valida kas pöörduda psühhiaatri v psühholoogi poole. Varasemalt olen ühe korra olnud ravil psühhiaatri juures ( diagnoosiks oli depressioon). Samas sümptomid on üsnagi sarnased olukorrale, kui sai ravil oldud ja momendil on perearst välja kirjutanud Cipralexi ja on soovitanud pöörduda eriala arsti poole.

Sümptomitest: Osadel õhtutel on äärmiselt raske magama jääda ja ebapiisava une tõttu on järgmine päev rikutud. Raske on kohati keskenduda ja kohustustest kinni pidada, tekib ükskõiksus ja lihtsalt ei huvita, mis tagajärjed olla võivad, kui miskit tegemata jättta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan mõlemaid - nad ju teineteist täiendavad. Psühhiaater kasutab ravi soovitamisel ka psühhofarmakone, psühholoog toetub psühhoteraapia võtetele.

NB Mõlemil puhul on omapoolne aktiivne tegevus, harjutused, eluviisi muutus, sihtide korrigeerimine jms väga olulised.

Sportlasel on sihid, näitlejal on sihid jne - sihid paika: töövanker ja siis ka lapsevanker. Kui on kindel eesmärk, siis elujõudu tuleb nagu vulkaanist.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet