Rahutus, hirm 21.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Minul on selline mure, et eelmisel aastal oli minu elus katastroof, kus mu endine korterikaaslane tahtis mind maha lüüa. Sellest ajast ei saa ma rahulikult uinuda ega ka päevasel ajal olla. Hiljuti käidi mind ähvardamas teistel põhjustel. Nüüd ei saa ma üldse rahus olla. Vahetasin ka elukohta, kudi see ei aita. Nii kui kuulen mingitki krõbinat, siis on kohe hirm. Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui need ähvardajad reaalselt ja ebaõiglaselt tülitasid-tülitavad - politseisse ja kirjalikult ja kohe.

Kui need kartused on psüühilised (reaalseid tegelasi ei eksisteeri), siis psühhiaatri jutule. Nendest hirmudest-ebatunnetest saab lahti. Vajaliku arstirohu kirjutab psühhiaater.

Treeningusse - idamaiseid ja kodumaised võitluskunste ja enesekaitse trenne on hulgi - ole meheks ja harjuta: vabaned liigseist pingeist, tõuseb enesekindlus ja usk endasse, puudub reaalne vajadus kartmiseks.

Georg Lurich oli noorena mitte eriti tugev, aga trenn-harjutamine ja soov saada parimaks - see viis teda sihile, maailma parimate hulka.

Suutis Lurich, suudad ka Sina!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet