Antidepressandid ja kehakaal 02.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Ma tahtsin küsida, et kas antidepressandid tõstavad kehakaalu? Minul isiklikult veel ei ole tõusnud, kuid paljud kirjutavad, et on kaalust juurde võtnud. Millest see oleneb?

Tänud!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressiooni korral osa inimesi hakkab liigselt sööma ja kehakaal on seetõttu kõrgem. Mõnedele aga depressioon kaotab söögiisu ja kehakaal langeb.
Anorektikutel on vaja kehakaalu tõsta ja söögiisu parandada, liigselt sõõjail aga vastupidi.
Arvestama peab ka arstirohu (AD) isikupärast toimet.
Kõike seda arutataksegi koos psühhiaatriga ja leitakse õige ravim, õige annus ja õiged harjutused.

Tähtis ei ole kehakaal, tähtis on töövõime, õpivõime, elurõõm, mõnus kehaline- ja vaimne toonus ja seda tulebki saavutada ning tähtsaks pidada.
Head harjutamist ning elurõõmu,
Jüri O.-M. Ennet