Probleem kaasaga - millest oleks abi? 20.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline mure. Olen oma kaasaga pea 2 aastat koos elanud. Meil on poeg. Nüüd on nii hull, et me karjume ja solvame üksteist, nii et ei tea, mida ütleme, sellest on saanud ainult karjumine. Solvangud, mida ütleme, on üle mõistuse. Kõik on saanud alguse sellest, et tema teab ja temal on õigus ka siis, kui ta eksib. Ja sellest tulevad ka väga väga suured solvamised. Nüüd on ta minu telefoni kõne eristuse tellinud, et kellega ma suhtlen ja kes mulle helistab. See on tema jaoks õige, sest ta ei salli minu tütreid varasemast elust ja üldse mis oli mul enne, on tema arust mõttetu. Ta oskab väga hästi inimest provotseerida, nii et inimene läheb endast välja. Samas ei soovi ma temast lahku minna, sest meil on ühine poeg ja poeg vajab mõlemaid vanemaid. Sooviks saada abi, mis aitaks meid mõlemaid. Kas on see võlmalik?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tabletiga suhteid ei korrigeeri, ei muuda. Tableti ja muude vahenditega saab pingeid maandada ja siis rahulikult olukorrale lahendeid leida.

Armukadedus ja vägivaldne käitumine on iseloomulikud alkoholismile. Seega - alkohol majast ja mehest välja. Täieliselt.

Suhtlemisel on teatud lävi-mõõdikud, mille ületamisel on kooselu välistatud. See piir peab endale ja teisele selge olema.

Inimene ei ole teise omand, kooselu on suhe, piisav eluväärtuste ühisosa ja teineteise toetamine.

On ka haiguslikest luulumõtetest tingitud suhtehäireid, aga seda diagnoosib ja ravib juba psühhiaater.

Kui ta lapsest ja teist hoolib, siis ta ka otsib koos teiega praegusele olukorrale lahendeid. Kui ta aga oma Ego otsa "turnima" jääb, siis on olukorra normaliseerimine võimatu.

Minakeskselt käitmiselt Meie-kesksele arusaamisele-tegudele - see on õige rada. Jutt ei maksa midagi, maksavad konkreetsed teod sellel rajal.

Kindlameelsust soovides,
Jüri O.-M. Ennet