Elukaaslane räägib omaette 12.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Oleme üle 2 aasta koos elanud ja selle aja jooksul on olnud mitmeid olukordi, kus ta laulab dušši all ja on seal alati väga kaua( sellest ma saan veel aru, kuna seal on muusika kuulamise võimalus), aga kui pesemise lõpetab ja kabiinist välja tuleb, hakkab ta rääkima omaette peegli ees, kui ta habet ajab, sõnadest ma aru ei ole saanud, olen püüdnud, aga ei saa. Hääletoon on selline,nagu ta vastaks mingile küsimusele? Imelik on see, et kui ta vannitoas välja tuleb ja ma küsin tema käest, miks sa omaette räägid ja millest, siis ta vastab:( mida sa ajad? ei räägi! imelik olen! ) Vahepeal ei ole enam kuulnud, aga nüüd jälle, kui hakkasime magama minema ja tema läks ees voodisse, siis kuulsin jälle samasugust juttu, millest aru ei saanud? Ise sellel hetkel tegin aknavahel sigaretti ja siis juhuslikult kuulsin seda! Kas see on normaalne? Ja miks ta seda ei tunnista? Vahel inimesed ikka räägivad omaette ,aga vaevalt, kui keegi kohe teises toas on ja kuuleb sind? Kas on mõtet muretseda sellise asja pärast?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ei oska selle jutu peale midagi kosta, vaja on temaga rääkida. Kas "kõnetunnid" on mõne "häälega", mõne sise- või välismõttega, kas on omaette valjusti mõtlemine või ...ei saa ise arugi, et millega tegemist jne.
Võimalusi mitmeid. Kas haiguslik või tavainimesele iseloomulik "vestlusring" - seda tuleksi psühhiaatri juures täpsustada.
Korralik töö- ja puhkerežiim aitab ka asju normaliseerida, tervislikest elukommetest rääkimata.
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet