Alkoholi liigtarbimine 12.01.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Olen kuulanud Teie loenguid ja loodan, et saan abi. Kuidas nõustada lähedast, poega, kes tarbib alkoholi liiast? Naise poolt tal toetust ei ole, abikaasa sisendab 5aastasele pojale pidevalt, et isa on viinanägu ja joodik. Ja nii poeg ütlebki kogu aeg.
Poeg käib tööl, kogu raha annab perele. Tahab ise alkoholist loobuda. Vahepeal on asi kõik korras, tarvitab alkoholi rohkem, kui kodus läheb asi jälle pingelisemaks.
Tahan väga oma poega aidata.
Tänan kui leiate aega vastata

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui käib tööl ja tal on endal soov viinaveast lahti saada, siis on kõik eeldused ka olemas.

Kaines perioodis psühhiaatri jutule.
Põhiline probleem on selles, et pingeid ei osata maandada. Alko-lembene võtab pitsikese, et stressi vähem oleks, aga siis läheb "hammas verele". Pingeid tuleb muul moel maandada - siit see algab.
vt varasemaid, psühhiaatri jutule.

Kannatlikkust, Lapse, Pere, enda tervise nimel - kaineks, karskelt edasi mööda isiklikku ja Pere õnnerada!
Lahendid on olemas.
Jüri O.-M. Ennet