Tujumuutused, mõtted ei anna rahu 27.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen kogu aeg närvis, pole tuju või siis mu tuju muutub iga 5 min pärast, see ei ole alati, aga ma tunnen, et ma ei suuda nii elada ja olla, teeb mu hulluks mu olek. Alati mõtlen millestki, mõtted ei anna rahu kunagi, millest mõtlen- kõigest, tahaks samas kellegagi rääkida, et hing oleks rahul, aga see ei aita ja asi aina hullemaks läheb, uni kaob, sellest tuleb väsimus ja nii jeee. Äkki olen liiga emotsionaalne inimene, aga samas mõtlen, kas mul kõik korras, et olen selline, alati olin elurõõmulik seltsi hing ja lõbus tüdruk, kuid see nüüd on muutunud, tujud kuidas on, kas mul on miskit viga, või jällegist kujutan endale asju meelde???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Stress, depressiivsed elamused, puudub julgus ja võimalus rahulikult puhata.
Vajalik on omavaheline teineteisemõistmine ja abistamine - üksmeel. Sellest kõik algabki. Üksmeel.
Osa pingeid ja depressiooni saab arstirohuga leevendada, aga see on ju sümptomaatiline. Põhjus - omavaheline suhe ja see vajab korrigeerimist.

Lapse kasvatamine on koostöö ja mõlemad lapsevanemad osalegu selles RÕÕMUGA.
Rõõm kandub edasi ka Lapsele, muide - ka nääklemised ja teie omavahelised pinged.
Andke ikka rõõmu teineteisele ja Lapsele! - Selleks see Laps ju muretsetigi.
Üksmeelt teile soovides,
Jüri O.-M. Ennet