Halvad unenäod 10.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen juba aastaid (5a kindlasti) näinud unes pidevalt, kuidas tavalised või sõjalennukid lendavad üle ja hakkavad pommitama... seega unenägudes alati pidev hirm, kuna ma näen kuidas lennukist pomm alla lendab ja saan aru, et ma saan ju kohe surma... need unenäod lähevad aina tõelisemaks ja hirmsamaks... 1-2 korda nädalas. Ma nii meeletult juba kardan neid unenägusid ja juba kardan, et selline asi võib päriselt juhtuda... Kuhu ma peaksin sellise probleemiga pöörduma? Alati on sisu sama... lennuk... ja hakkab pommitama... mõnel üksikul korral on selle asemel olnud meteoriidid või lihtsalt lennuk alla kukkunud... ma ise olen alati maa peal.... ja kusjuures umbes 30% nendest unenägudest ma tean unes, et magan ja et see ei ole päriselt ja siis anun ennast unenäos, et palun ärka ülesse, et õudne on... Kuhu ma peaksin pöörduma ja miks küll sellised unenäod mind juba aastaid kimbutanud on? Ma juba kardan isegi päris elu lennukeid ja kui öösel mingi kahtlane lennuk nt liga madalalt üle lendab, lähen paanikasse....

Vabandust, et segane tekst, aga kirjutasin nii, nagu jutt pähe tuli :)

Mingeid traumasid mul sellega seoses ei ole... seega ei oska neid mitte millegagi seostada. VÕIBOLLA tekkis see sellest, kui 16aastaselt vaatasin inernetis neid world trade centeri pommitamis videoid... aga ei oska sellega enam kuidagi võidelda...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui on mingi lahenduseta või otsustamata probleem, siis on sellised korduvad ja negatiivsed unenäod tavalised. Neid esineb peaaegu kõigil teatud eluetappidel.
Ka aegajalt (kord või teinekord isegi kaks korda aastas) minul - võõras linnas, hotell, tube-rahvast palju, tuttavad haituvad, olen üksi. Vaja sõita lennuväljale, lennukid juba väljunud. Sõidan tagasi linna, aga ei leia hotelli, raha ei ole, küsida ka ei saa, sest aadressi ja hotelli nime ei tea...
Probleem on reaalelus - mingi probleem on vaja lahendada või oluline otsus otsustada.
Üldine pingetest vabanemine on vajalik, psühhoregulatsioon, teatud perioodil ka veidi und soodustavaid ravimeid.
Üldine keha ja närvisüsteemi tugevdamine on kasuks.
Und soodustavad võtted.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet