Lootusetu depressiivne olukord 07.09.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei oleks kirjutanud, kui ma töepoolest ei tunneks, et olen omadega mustas augus. Nimelt tunnen, et ma ei salli ennast, ma lausa vihkan ennast. Tunnen, et olen mõttetu ja väärtusetu inimene, kes nö hoiab maailmas kohta kinni. Ma ei taha midagi teha, kedagi ei taha näha...tahaks ainult magada, kuigi unega on tohutud probleemid. Kui magangi, siis ka ainult õudusunenägude saatel. Kummaline on selle kõige juures see, et mul on töö, kodu, lähedased inimesed...ja ikkagi ei tunne ma millestki rõõmu. Pisarad on mu lahutamatud kaaslased iga päev. Mida iganes keegi mu jaoks teeb (kasvõi hambaarst), ma mötlen ainult, et tema mõtleb, et "miks ma peaks nii mõttetu inimese jaoks üldse midagi tegema". Ühtegi sammu ei möödu mil ma ei vihkaks ennast. Jube raske on....tösiselt raske on...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lopsakas depressioon.
Kõik teile sobilikud võtted depressiooni kõrvaldamisel on kasulikud.
AD on ka vajalik - psühhiaatriga koostöös leiate õige.
Tervemaks teeb igaüks ennast ise, arst annab vaid suuniseid.
3-E printsiip: Ennistada e ravida, Ennetada e profülaktilised tegemised, Edendamine e treenimine. Neid kolme vaja.
vt Tervisemaja soovitusi.
Vaid tegutsemine muudab olusid, enesetunnet, enesehinnangut, meeleolu.
Jüri O.-M. Ennet