Kas tegemist on stressi või psüühikahäirega? 08.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas pean arsti poole pöörduma, kui ma ärritun ja vihastun tihti tütrega vaieldes?
Vaidlus muutub nii teravaks, et olen valmis kätt tõstma. Kuid ma püüan ennast vaos hoida ja lõpptulemuseks hakkab peavalu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tegemist on stressiga, liigse kohusetundega.
Tütar on täiskasvanud ja elab oma elu, oma õnne ja murega. Lapsevanem elagu oma elu ja oma rõõmudega.
Vaidlus olgu mänguline, mitte elu-surma küsimus. Igaühel on õigus oma seisukohale ja las ta siis seda õigust kasutab.
Korralik puhkerežiim, veidi kehalisi harjutusi, ka rahustavad võtted (vt. varasemaid soovitusi).
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet