Hirmumõtted ja üleliigne muretsemine õppetöö pärast 03.06.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Paanikahood, sundmõtted ja üleliigne muretsemini õppimisega seotud asjade pärast, (mis alles mitme kuu pärast toimuvad). Nutan peaaegu iga päev, ei suuda mitte millelegi muule mõelda, üks ja sama hirmumõte keerleb peas (hirm, kas saan hakkama). Lähedased on proovinud mind aidata ja lohutada, aga kahjuks ei suuda ma oma mõtetest vabaneda. Tunnen, et langen juba masendusse... ei jaksa enam nii. Mida soovitate ette võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väike rahustav ja und-puhkust soodustav arstirohi psühhiaatrilt. Konkreetne õpi- ja puhkeplaan. Normaalne toidurežiim. Mõned olulised asjad diktofoni lugeda ja neid saab siis jalutuskäikudel korrata. Alprazolam on abivahend, seda pidevalt võtta ei soovita.
Minu harjutus - rahustab, edendab aju verevarustust ja seeläbi ka õppimist.
Õppimisse häälestada end positiivselt, sest õpin ju endale, mitte õppejõule.
Kõigil on õppimise ajal selliseid pingeperioode olnud.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet