Tegevuste kordamine 18.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on väga suur mure oma elukaaslase pärast, ise ta abi ei otsi, kuid ma näen, et midagi on valesti ja selleks saab kindlasti ka kusagilt abi.
Üritan siis panna seda sõnadesse, mis minu arus pole sugugi normaalne käitumine ja mille puhul peab midagi ettevõtma.
Kõige esimese asjana märkasin ma seda, et ta kipub ühte tegevust mitu korda kordama, näiteks lülitades tuld põlema, et tee ta seda ühe korraga vaid lülitab umbes 5-7 korda tuld põlema ja uuesti kinni ja uuest põlema.
Või siis kasvõi postkastist posti võtmine, kui post ära välja võetud, siis suleb ja avab ta postkasti ust veel mõned korrad tagant järgi.
Näiteks veel kas siis uksest sisse astudes või siis voodisse tulles ta lihtsalt tatsab ühekohapeal päris kaua aega, enne kui siis kas uksest sisse astub või voodisse läheb.
On veel mõningad käitumisega seotud asjad, mis ei tundu minu jaoks normaalsed, kuid ma ei oska neid enam sõnadesse ka panna.
Olen mõelnud, et äkki see on seotud tema tööga, kuna viibib palju kaugsõitudes üksinda.
Oleksin väga tänulik, kui saaksin mingisugust informatsiooni, et mida sellise käitumisega ette võtta või kust saab abi. Mul pole isegi aimu, kuidas sellist käitumist nimetatakse ja millest see tingitud on.
Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

? Kõige esimese asjana märkasin ma seda, et ta kipub ühte tegevust mitu korda kordama, näiteks lülitades tuld põlema, et tee ta seda ühe korraga vaid lülitab umbes 5-7 korda tuld põlema ja uuesti kinni ja uuest põlema?
= Korduvad sundmõtted ja sundteod e obsessiiv-kompulsiivne häire. Vajalik arstirohi ja siis vastavad harjutused, et sellest üle olla, et muude tegevustega see "kõrvale" juhtida.
Kui üldist pinget vähem ja organismi kõigiti tugevdada, siis ka paranemiseks soodsamad tingimused.
Psühhiaater aitab.
Üldtugevdavaid meetmeid saab kohe rakendada, psühhoregulatsiooni saab ka kohe praktiseerida. (vt. minu Palve-meditatsioon).
Järjekindlat tegutsemist!
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

tähelepanu puutumatus

kui ta õpib ja keegi teda segab on tähelebanu kohe läinud ta ei taha keskenduda sipleb ja tähelebanu oleks kui kuskil mujal. ja see ei oleks ka vist hea kui jäta klassi kordama.aitäh

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Lastepsühhiaatrid koos psühholoogiga diagnoosivad seda häiret ja annavad soovitusi.
2) Klassi kordamine või mitte - siin on oluline sõna kooliõpetajal kaasa rääkida.
3) Terves kehas tervem ...

Loe edasi

Õppimine

Ei suuda ladina keelt uuesti pähe ajada, tuttav küll, olen seda õppinud, aga kui peast kirjutada vaja--ei suuda---juurikate ladinakeelsed nimetused

Õppemaks makstud----ei tea mis saab

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mälu on õppimise üks osis, aga oluline.
1. Milleks see vajalik on ja millist rõõmu-tulemusi jne see mulle liht- või täistulevikus pakub? Seega Motivatsioon.
2. Materjali tükeldamine-strutureerimine ...

Loe edasi

Kuidas äratada kuutõbist ?

Kuueaastane tüdruk, kes kõnnib unes ja vahepeal ka nutab ja ajab segast juttu. Äratada on väga raske, sest ei reageeri peaaegu üldse välismaailmale. Kuidas saaks teda äratada?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Lastepsühhiaatri jutule, siis saab tervikliku pildi. Enamasti on selline uneskõndimine mööduv nähtus. Rahu ja korraliku režiimiga on neid jalutuskäike tunduvalt vähem või kaovad täieliselt. Rahulik rääkimine ...

Loe edasi

enesega vestlemine

Tere!

Kas on normaalne, kui inimene räägib aegajalt iseendaga kõva häälega? Igatahes imelik on ju küll?

Olev

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui tudeng (kooliõpilane jne) õpib mõnd lugu pähe, siis "häälekas kordamine" on paljudele v.hästi näidustatud. Kui näitleja (poliitik, kõnemees jne) õpib avaliku esinemise tarbeks või soovib omandada uut ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: