Escitalopram, Alprazolam, Mirtazapin ja alkohol 11.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Et siis küsimus selline, et kas tohib natuke alkoholi tarvitada, kui ma kasutan Escitalopram-Ratiopharrmi, Alprazolam-Grindeksit ja Mitrazapin Actavis't?
Tavaliselt joon alkoholi väga harva ja lahjemat ikka. Aga kuna mul on rohud peal, siis ei tea kas ma seda natukestki võin tarvitada? Kas juhtub midagi hullu, kui joon ära ühe siidri (500 ml)?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol ja ravimid kokku ei sobi. Inimeselaps! Sul juba praegu poole apteegi jagu rohtusid! Kui nüüd alkoholi-siidrit ka võtta, siis see on soovitav ainult jobudele. Tark nii ei tee.
Ka praegusi rohte on veidi liiast!!!. Ainult tableti-neelamisele ei tohi lootma jääda - harjutused, tervisik eluviis, sportlik tegevus, puhke-töörežiim jne on olulised ja VAJALIKUD. Alkohol ei ole vajalik. EI OLE!
Mõtle tuleviku peale!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet