Depressiooni ravimid? 30.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere doktor J.Ennet!

Olen 56a.naine. Olen põdenud aastaid tagasi südamelihase põletikke, millele järgnesid hiljem panikahood või ärevushäired. Minu peal prooviti mitmeid antidepressante, millest olukord aina hullemaks muutus. Hakkasin sedasorti ravimeid kartma. Kui minu psühhiaater oli puhkusel, läksin nõu küsima teise arsti käest ja ta ütles, et teil ei ole depressiooni. Ise arvan,,et on, ja viimaks kirjutati mulle IXEL-i kapslid välja. Kuna kardan üle elada järjekordseid südamepekslemise hooge, siis kardan ma neid nii väga tarvitama hakata. Jumal hoidku, kas minu jaoks polegi abi!? Kas selline asi ka võimalik on, et saaks teie vastuvõtule tulla? Elan Lääne-Virumaal. Vahel tarvitan Xanaxit ja ööseks olen mõnda aega kasutanud Imovanet. Jään teie vastust ootama!

Lugupidamisega.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rahustavad teed ja tervistavad toidud. Harjutused, alustuseks minu Palve-Meditatsiooni esimene samm. Ilma Harjutusteta jääb ravi poolikuks. Vajadusel vähe Xanaxit ja unerohtu esimesel etapil võib olla.
Organismis on need nö rohuained (mida apteegist saame) endas olemas, aga nad "tukuvad" ehk nad ei ole piisavas koguses või siis ei ole piisavalt aktiivsed. Harjutustega saab seda "viga" parandada ja apteegirohtu meeleolu parandamiseks hiljem vaja ei ole. Täpsemalt vt. minu raamatust "Väljavalitu" ptk. 16 - ..ristkülik diagonaaliga ja uued prillid.

Inimesel peab tahtejõudu olema, et endale sihiplaan (tervise endedamise plaan) teha ja seda siis täita, harjutada. Nagu sportlane harjutab ja tunneb sellest rõõmu, nii ka inimene peab end ületama, nö laiskusest võitu saama.
Arst annab juhiseid ja vajalikul hulgal ka arstirohtu - terveks saab aga inimene end funktsionaalsete meelehäirete osas ise teha.
Uskliku jaoks on inimene Absoluudi tempel ja see peab korras olema. Tehkem siis see Taara Koda korda.
Head harjutamist ja kõik muutub parima võimalikkuse suunas.
Parimate soovidega
Jüri O.-M. Ennet