Kanep 14.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas Eestis on 1 ainsat patsienti, kellele on antut kanepit ja näiteks kui ma tahaksin närvi valudesse, mis on seljas, kanepit ja on näitteks MS või sarnast. Onul, vanaemal ülehappesust, mõlemat surnud sellesse. Kui söön rohtusid oksendan alati selle kollase pahamaitselise vedeliku suust. Kanep aitap ja söömisest ei tule kõhuvalu. Kõhuvalu olnud juba 4-5 aastat, ükski arst Soomes ei tea, mis teem on. Kas on võimalik saata Eestist kanepiresept, et ei pea sööma valuvaigisteid ja olema ilma sexi, sest see ei ole enam normaalne, kui sööd pikemat aega seljavalu vastu midagi tugevat, valuvaigistist hakkab varsti tunne, et on zomb,i aga kaneb indick aitab ..seljavalud ja krambid ja peavalu silmade taga väheneb või kaob 1-2 päevaks suitsetamise järgi... ja kanep on veel looduslik, mitte mingi kemikaal .....vikasi, sest elan Soomes ja eesti keele kirjutamine juba raske.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kanep kuulub Eestis narko-registrisse ja läheb seetõttu §§ alla, tuleb karm karistus. Ravimina ei kasutata. Ennemuiste kasutati ka morfiini mitmete tõvede puhul, teatud annusest alates pidurdab ka oksekeskust. Aga ta on ka narkootikum ja praegu on kasutusel valuravi skeemides - range ravimi kontroll ja ravijuhise jälgimine.
Gastroenteroloog aitab!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet