Lapse käitumisega probleem 11.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem on 7-aastase poisi käitumisega. Probleem on olnud umbes aasta.
Laps ei tunne rõõmu, solvub iga asja peale. Kõige suurem probleem on selles, et kui ta ei saa oma tahtmist, siis läheb närvi ja hakkab ennast vigastama, endale haiget tegema, kisub silmi peast välja, kratsib ja peksab ennast, hakkab asju loopima ja lõhkuma. Kui püüame teda maha rahustada, siis tuleb kallale, räägib et tapab ära kõik. Lasteaias käia ei taha ja ei käigi, kuna kui minek on, siis läheb närvi. Ka eelkooliga on sama lugu. Et mitte teda närvi ajada ja et ta endale viga ei teeks oleme talle järgi andnud. Korrale ei allu, kui paluda kasvõi seda, et ta peseks hambad ära, ütleb lihtsat, et ta ei pese ja kõik. Kui kaua peale käia, hakkab laamendama.
Mida teha? Arstide sõnul on see jonn ja et oleme lapse ära hellitanud. Öeldakse, et laps kasvab välja sellisest käitumisest. Aga selline käitumine hoopis süveneb iga päevaga. Oleme püüdnud rahulikult rääkida ja selgitada, miks või milleks ta midagi tegema peab. Ei palu ju võimatut. Aga tulemusteta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kindlasti lastepsühhiaatri vastuvõtule, nad uurivad koos psühholoogiga. Vajadusel korduvalt.
Kindlasti minge. Ühiselt leiate optimaalse tee olukorra normaliseerimiseks.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet