Häirivad mõtted 05.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere !

Mul on selline probleem, et ma kardan vahepeal öösiti magama jääda, kuna kardan, et ei ärkagi enam üles. Minu tervisega peaks kõik korras olema, pole mingeid teatuid kaebusi, välja arvatud iiveldus ja pearinglus, mis on tekkinud pillide kasutuselevõtust hiljuti. Siiski painavad mind sellised vägagi häirivad mõtted ning kui need mõtted tulevad, hakkan ma endale ka asju ette kujutama näiteks kas või veel halvemat enesetunnet ja säärast. Mõtted on võib-olla tulenenud sellest, kui tutvusringkonnas on ära surnud mõni noor inimene. Võib-olla oskaksite aidata, mida ma tegema peaksin, et selliseid mõtteid eemale peletada ja endast üldsegi eemal hoida? Oleksin väga tänulik, sest see on tõesti äärmiselt hirmutav ja häiriv.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pilli-tohriga konsulteerida ja leida õige lahendus, selgitada iivelduse ja pearingluse olemus. Kindlasti kohe minna!
Üleväsimus annab "imelikke" mõtteid ja segab rahulikku und - uni korda (kerge sportlik tegevus, soe dušš õhtul, rahustav tee apteegi käsimüügist).
Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm (või mõni muu meelepärane psühhoregulatsiooni harjutus).
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet