Tujude kõikumine, enesetapumõtted 03.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul tuju võib muutud ühe hetkega väga heast väga halvaks ja siis jääb halvaks ikka päris mitmeks päevaks. Kui kellegagi räägin, võib ka üks tema poolt natuke valesti sõnastatud lause viia mind väga kurba seisu, kus vahel tekivad enesevigastamissoovid ja ei suuda öösiti magada, sest kogu aeg on pea igasugu hulle mõtteid täis, enamjaolt enesetapule kalduvad.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui psüühikas on midagi "liimist lahti", siis esmaseks "liimiks" on:
1. korralik töö- ja puhkerežiim. Organismi kaitsevõime kasvab ja võitlusvõime-elutahe suurenevad. Une korrigeerimisek vajadusel väike periood unerohtu;
2. psühhoregulatsioon (AT e autogeenne treening, yoga, meditatsioonid, palved, minu Palve-meditatsiooni harjutus (sisaldab kõigi ja kõigi aegade psühhoregulatsioonivõtete kolm "põhitala": õige kehaline toonus, liigsetest keha-, meele- ja hingepingetest vabanemine), tulemi vsualiseerimine e ´kujutlemine, sisendus e sugereerimne e mantra);
3. Kehaline aktiivsus jt tervislikud elukombed.
Koostöö psühhiaatriga tuleb abiks.
4. Töö- ja koduelu sihid ja tegemised korrastada.
Tegu viib sihile, tegu!
Jüri O.-M. Ennet