Depremin 01.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

võtan praegu üldise ärevushäire ja depressiooni vastu Cymbaltat, 60 mg. See leevendab pisut, aga mu meeleolu on ikkagi üsna all, ütleks, et eluisu on kadunud. Kuna praegu käsil ülikooli lõpetamine (sinna ainult kuu aega), siis arst arvas, et ei hakka praegu teist AD-d määrama, ei tea ju jälle, kuidas mõjub, et las ma lõpetan kooli ära ja siis vaatame. Ma hakkasin aga mõtlema, et kas ma võiks seni tarvitada kõrvale Depremini (safranit), see ju loodustoode ja ega see asja hullemaks teha saa?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kindlasti proovida ja enesetunne on parim nõuandja.
NB! AD on vaid osakene psüühika reguleerimisel, töövõime ja meeleolu parandamisel. vt. raamatukogus/raamatust "Väljavalitu" tervisemaja valdkonna soovitusi. Kindlasti mitmeid kordi päeava jooksul minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu (vabastab liigsetest pingetest, parandab aju verevarustust jne). Ette kallutamise sügavust ise reguleerida - peale sirutust võib ka ette painutades käed tooli istele panna ja siis kukal-kael-õlad ja vöökoht lõdvaks. Üles jälle rullides, kätega aidates.
Jalutused, töö-õppimise reguleerimine. Õigel ajal magama. Une arvelt ei tohi võtta.
Head harjutamist, Väljavalitu!
Jüri O.-M. Ennet