Keskendumisega probleeme 20.10.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem nimelt selline, et ma ei suuda nimelt normaalselt/efektiivselt õppida. Ma tihti peale avastan raamatuid lugedes, et mu mõte on jälle kuhugi mujale läinud ning sellepärast ma pean pidevalt kõike mitu korda läbi lugema, et lõpuks täielikult aru saada, millest juttu käib nii, et ma oskaksin ka teistele edasi rääkida. Samuti on probleeme kuulamisega. Ma proovin nii väga kellegi juttu tähele panna, aga kui jutt on pikem kui 3-4 lauset, avastan ma, et ma ei pane selle inimese juttu tähele enam. Kui hea, siis ma panen üksikuid sõnu ainult tähele. Ma kardan, et mul on keskendumisprobleemid, aga samas äkki ma teen lihtsalt midagi valesti, mida ma ei ole veel märganud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lõik läbi lugeda ja siis valjuhäälselt (kui see võimalik) korrata kõige olulisem. Nn spikri meetod - olulisim paberile kirjalikult (või siis arvutisse). Kui annab skeeme teha või selgitav joonis - sellest suur abi. Oma raamatusse võib ka jooni (värvilisi) tähtsamate kohtade alla joonida.
Iga tunni järgselt teha minu Palve-Meditatsiooni harjutust - parandab aju verevarustust ja loob aju tööks parimad tingimused.
Korralik puhkus.
Tunne rõõmu õppimisest, ka raskuste ületamisest. Nagu sportlane - pingutab, aga süda hõiskab!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet
Sellest alustada.