Depressioon ja ärevus pärast sünnitust 02.08.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

selline mure, et mul tekkinud pärast sünnitust midagi depressiooni taolist. Mul on pidevad meeleolumuutused: üks hetk tabab depressioonihoog, mil on selline tunne, et tõesti ei saa enam hakkama ja elu isu kaob ära, siis järgmine hetk olen ekstaasis, kuid samas väga ärev ja otsekui ''oma maailmas'' ja ei suuda tihti ümber toimuvat tähele panna. Depressiooni hood tulevad muidu juhuslikult, kuid hommikul vara ja hilisõhtul on tavaliselt kindlad ajad. Magan une täis, kuid magama jäämisega on raskusi: ei suudaks ennast justkui sellisest ''fantaasiamaailmast'' välja lülitada. Käin psühhoteraapias ning olen käinud ka psühhiaatri vastuvõtul, kus arst tahtis mulle kirjutada antidepressante, kuid keeldusin, kuna ei taha rinnaga toitmist ära lõpetada. Kas oleks mingit muud võimalust, kuidas nendest hoogudest lahti saada?

Mainiks ka, et raseduse ajal ja paar kuud pärast rasedust olid mul tihti paanikahood, kuid viimase kuu jooksul pole neid esinenud. Laps on 4-kuune.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lapsega tegelemine, temale laulmine, temaga jalutamine on parim. Päeval väikesed lõõgastushetked (istudes, lamades või isegi suikudes). Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm on suuresti kasuks.
Mida see fantaasiamaailm endast kujutab? Millisel moel see psühhoteraapia?
Rinnaga toitmine on loomulikult v. hea.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet