Paroxetin juba 6aastat 26.06.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen kasutanud sellist ravimit nagu Paroxetin juba 6 aastat. Tahtsin nõu küsida, et kas selle ajaga see rohi kuidagi ära ei kahjusta tervist? Viimasel ajal on tulnud jube masendus ka peale ja sünged mõtted. Ravim kirjutati kunagi paanikahäirete pärast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kestval rohu võtmisel organismi enda võimed "uinuvad", vajame harjutusi, kehalist aktiivsust.
Kaks olulist raviprintsiipi:
a) minu ristkülik diagonaaliga ja nn "uued prillid" ja b) teiseks 3E- printsiip.
a) rohu tähtsus väheneb /ristküliku vähenev kolmnurk/ kui harjutusi teeme /ristküliku suurenev kolmnurk/(neid harjutusi on viis rühma: kehalised, sotsiaalsed, meelelised, hingehoid ja palve-meditatsioon). "Uued prillid" on uus hoiak, uued prioriteedid.
b) 3E-d Ennistamine e ravi, ennetamine e profülaktika, edendamine e trenn.
vt. minu raamatust "Väljavalitu" ja siis uurida Tervisemaja soovitusi.
head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet