Halb olla, kodust ei julge lahkuda - kas ma hakkan hulluks minema? 22.06.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mul on suur mure...
nimelt mul on sclerosis multiplex haigus ja ma saan ravimeid. Mul on olnud see haigus juba 5 aastat, varem probleeme pole olnud, nüüd aga on...
Nimelt mul on kogu aeg paha olla, selline tunne, et kukun kokku, kodust kaugemale ei julge minna ja kui lähengi, siis hakkab paha.
Olen käinud perearsti juures selle murega, arst nimelt arvas et mul on stress ja paanikahäired, kirjutas mulle rahustid välja. Käisin ka neuroloogi juures, temagi väitis, et mul on stress ja et ma peaks puhkama.
Aga mida ma peaks tegema?
See ei ole normaalne, ma olen 21 aastat vana ja ei julge kodust väljagi minna ja ei julge üksi olla...KAS ma tõesti lähen hulluks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Neuroloogi dirigeerimine olgu esikohal. Annaksin rahustava toimega AD-d ja selle annuse, õige annuse, leiad ise. Proovi ESPRITAL tabl. 30mg. tuleb odavam, sellest võta alustuseks 1/5 või 1/4 tabl. õhtul, 1-1,5 tundi enne und. Järgnev (annuse suurendamine v vähendamine - organism ütleb ise ette). Espritali võta 45-60 min. muust rohust erineval ajal.
Selles alusta.
Parimat soovides,
jüri O.-M. Ennet