Kas positiivne stress ka nõrgestab? 30.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen leidnud meeskodaniku, kellega suhe liigub järjekindlalt edasi, kes hoolib minust ja kelle suhtes on tunne, et tema ongi see, keda ma oma ellu olen oodanud. Me teeme koos igasuguseid asju ja meil on ühiseid huvisid. Me saime lihtsalt juhuslikult tuttavaks. Mitte mingi tutvumsiportaali vms. kaudu vaid elu ise viis meid kokku. Olen nii õnnelik nagu ei kunagi varem. Olen muidu olnud terve inimene, kuid nüüd on äkki igasugused tervisehädad hakanud kallale kippuma. Ma ei jää vist ühestki viirusest puutumata ja kahe haiguse vahepeal olin ükskord ainult 2 päeva terve. Kardan, et varsti see mees vaatab, et olen liiga nõrga tervisega ja nagu hädine vanainimene. Olen püüdnud väiksemale kurguvalule mitte tähelepanu pöörata, et kevadine aeg, küll möödub. Aga siis käisime mere ääres jalutamas koos ja pärast seda jäin jälle haigeks. Korra see mees ütles:"Mis? Jälle haige?" Ma nagu ei tahakski talle öelda, kui midagi viga on. Aga siis ta kutsub jälle kuhugi ja mina tahan ju ka kokku saada. Ei saa ju minna koos välja sööma, kui mul polegi söögiisu hetkel. Ükskord hakkas temaga koos olles nina verd jooksma. Mul muidu üldse ei jookse ja pole rohkem peale seda ka jooksnud. Mida ma tegema peaksin? Ma nii väga hindan seda suhet ega taha jätta muljet kui mingist nõrgukesest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tervis vajab tugevdamist: nii enda heaolu silmas pidades kui ka Tema nimel, et rohkem talle meeldida. Seega - harjutada.
Olla Ise ja loomulik. Kui ikka kõhuke täis, siis vägisi süüa pole mõtet. Kui mererannas jahe tuul, siis nii ka öelda-tegutseda, mitte kange-lannalikult külmetada ja hiljem kurguvaluga tegeleda.
Tunda ka sellest rõõmu, et organism juhiseid andis-annab edaspidise tervistugevdamise vallas.
Rõõmsaid tegutsemisi!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Stress, paanikahäire ja hingamisraskused

Tere!!!
Pöördun oma murega jälle Teie poole.
Mul on pool aastat paanikahäired olnud, viimasel ajal on palju pingeid pere elus ja stressi ka.
Nädal aega olen tundnud, et hingata on raske, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1. Ümisemine rahustab. Idamaades OM silbi ütlemisega seonduv joogagi olemas.
2. Kuristamine (rahulik väljahingamine) rahustab. Kujutleda, et mure-vaev-hirmud väljuvad kuristamisega minu kehast ...

Loe edasi

Depressioon?

Tunnen end viimasel ajal olevat täieliku lootusetuse ja meeleheite seisundis, samas ma tean, elu on täiesti joone peal. Puuduvad suuremamõõtmelised probleemid, v.a. pidev stress, tean isegi, et olen töönarkomaan. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Keha annab suuniseid, et sisepingetest vabaneda - seda siis kasutada (võimlemine, hüplemine, laulmine, soojas vees pesu pesemine, soe vann-dušš jne). Psühhoregulatsioon, et paremini pingetest vabaneda ...

Loe edasi

stress

Tere
Kas stress võib põhjustada kõhugaase, masendustunnet, unetust jne

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jah, võib küll.
Rohkem liikuda ja kõhutuul lahkubki organismist, masendus taandub ja uni paraneb.
Liikumine, see ongi tervise vundament.
Parimate soovidega,
jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: