Rivotrili sõltuvus 29.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kõigepealt , suured tänud vastuse eest! Olen küsinud mitme psühhiaatri käest, kas on võimalust vastand raviga Rivotrili sõltuvusest vabaneda ja vastus ikka üks, sellest sõltuvusest ei ole võimalik vabaneda, seda enam, kui nii palju aastaid tarvitatud. Soovitatakse edasi tarvitada, kui aitab, aga ma ei taha olla enam selle rohu sõltuvuses. Lapsed ka narrivad-- võtad jälle narkotsi! Paanika ja ärevushäired on minu meelest nii jubedad, et ei sooviks neid ka vihavaenlastele. Olen proovinud ravimteesid ja palderjani, aga need küll toimet ei avalda, kuna aastakümneid sisse söödud kangeid ja mürgiseid ravimeid. Nüüd muidugi lähen uuesti psühhiaatri juurde ja palun teistsugust ravi. Nädal tagasi avastati mul ehho- teel , raske mitraalklapi rike. Kas antidepressandid, sellise südame diagnoosi juures on ohtlikud? Praegu oleks neid mul küll vaja, sest selline diagnoos lõi mind rivist välja. Lugedes ravimite juuresolevaid andmeid, siis ajab küll hirmu nahka. Tänades veelkord vastuse eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Raviarst leiab sobiva rohu, mille toimed südamele kahju ei tee.
Õige neuroleptikumi õige annusega saab Rivotrili probleemi kõrvaldada.
Mitte unustada üldtervistavaid tegemisi.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet