Coaxil ja alkoholi tarvitamine 04.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, küsimus selline, et olen tarvitanud Coaxil 12.5mg 3 nädalat ning ma lugesin pakendi infolehelt, et ravikuuri ajal akoholi tarvitavamine keelatud . Oleks küsimus, et mis mõju avaldab alkohol sellele kuurile ja suvi tulekul, saab tihti kalal käidud ja grillitud, kas siis on suur patt õhtujooksul 3-4 õlut ära juua, kui jätan õhtuse tabletivõtmise vahele? Tahaks vahepeal lõõgastuda ja normaalse inimese moodi ka elada :)
Diagnoosiks on mul ärevus/paanikahäired vahepeal.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Konkreetsed juhised saab raviarstilt. Millises faasis on AD-d nõudev häire, sellest tuleneb ka nn õllepausi´de "kasulikkus". Oluline on ka harjutuste (kehalised, sotsiaalsed meelelised, hingelised, nn religioossed) tegemine. Nende harjutuste tegemisel AD osakaal/osatähtsus väheneb.
Kui eelnev sobilik, siis võib mõnel õhtul ka mõne õlle võtta.
Head harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet