Kõnehäired 06.03.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen mures oma 73.a ema pärast. Ca korra 1-2 kuu jooksul esineb tal kõnehäireid: ajab sõnad segamini (nakatan asemel nt nakastan jmt). Parandamisel ütleb korra õigesti ja siis jälle valesti. Ka laused on vahest segased ja arusaamisega on raskusi. Kurdab mälu halvenemist. Sõnad ja nimed ei tule meelde. See häirib teda ennast väga. On diabeetik, olukord kenasti kontrolli all. Toitub vastavalt diabeediõe reeglitele. Liigub iga päev õues (poes) ja treppidest 4-5 korrusele üles-alla. Ei suitseta ega tarbi alkoholi.
Kas peaks pörduma arsti poole? Millise? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kuidas vererõhk? Võimalik võikesed vaskulaarsed häired või insuldikesed. Siit ilmselt ka see vaskulaarne (veresoonkonna häiretest) tingitud dementsus oma mäluhäiretega. Alustada perearsti juurest, siis võib päevakorda tulla neuroloogiline uuring või psühhiaater dementsuse küsimustega.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet