Kätes kramp ja surin 28.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul tõsine mure, nimelt mul hakkas äkitselt paha ning käed hakkasid surisema ja tekkis mõlemates kätes krambiseisund ning hiljem, kui krambid kätes kadusid, hakkasid käed hullult värisema, jalad läksid nõrgaks. Palun öelge, milles probleem. Ma ehmatasin nii ära, et mis juhtus, kuna mul pole varem sellist asja olnud. See kestis pea 30 minutit.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis te enne seda tegite? Millest see kõik tekkis?
Lihashäired-surinad-krambid tekivad paljudel juhtudel siis, kui mineraale-sooli organismis vähe (peale suurt trenni-higistamist, peale sauna, palavikku puhul jne). Peale lihastööd, kui varem ei ole seda eriti teinud, pole harjutatud-pingutatud. Peale närvipinget võib see tekkida. Võib ka ärevushäirest tingitud olla.
Min.vett tarvitada, regulaarselt harjutada, korralik puhkus. Hingerahu ja rahustavad harjutused on kasuks.
Lahendid olemas. Harjutused on kasuks.
Jüri O.-M. Ennet