Fahri sündroom 26.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mulle pandi 10 aastat tagasi diagnoos Fahri sündroom. Olen otsinud internetist igasugu materjali selle tõve kohta, aga info on väga väike. Oma isiklik arst mulle eriti midagi ei räägi haiguse kohta, ainult seda et ravi sellele pole olemas! On see nii? Kui on, siis kui kaua võib inimene selle haigusega elada ja mis kõik sellega kaasneb?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem psühhiaatri vaatevinklist. Skisofreenia diagnoosil tuleb eristada aju orgaanilist kahjustust skisofreensest ajuhäirest. Orgaaniline ajuhäire võib olla väga mitmene ning üheks valdkonnaks on kaltsifikaadid (lupjumised) ajus. Sellel lupjumisel (kaltsifikaatidel) ajus võib jällegi palju põhjusi olla ja üheks on Fahri tõbi, mis seda põhjustab.
Mida teeksin? Ainevahetuslik (toidu ja kehalise aktiivsusega) mõutamine -kuivõrd ta mõjutatav on, aga proovida tuleb. Ja teiseks - tekkinud sümptomite leevendamine ravimitega.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet