Enesetapumõtted 28.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere olen 15aastane poiss ja olen hädas ka enesetapumõtetega. Olen hakkanud iga päevaga järjest rohkem sellele mõtlema. Äkki oskate mind aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esimene asi, vestelda-rääkida sellest oma vanematega või mõne väga lähedase täiskasvanuga. Selgitada siis üheskoos, et mis on põhjuseks. Kui väline põhjus, siis suhtumist sellesse muuta. Enesetapuks ju pole põhjust. Kui endas põhjus, siis hakata enesetäiendamise-muutmisega tegelema.
Psühhiaatri jutule saab ilma saatekirjata ja ka sealt saab abi.
Alustada lähedasest usaldusisikust.
Igast murest saab üle. Elumõtet ja surmamõtteid on igaüks mõelnud, ag need ei tohi igapäevaelu segama hakata.
Kehaline tegevus, jalutuskäigud on suuresti kasuks, Korralik puhkus on vajalik. Rahustavad teed tulevad kasuks.
Tegudele!
Parimat soovides,
Tohtrionu Jüri
minu tel 56 463 830