bulimia 31.03.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21 aastane edukas tudeng looval alal. Olen pikka aega olnud edukas nii rahvusvaheliselt kui kodumaal. Otsustasin poolteist aastat tagasi saleneda ja muuhulgas proovisin ka oksendamist. Kahjuks sai sellest rumal harjumus ehk haigus mis vahelduva eduga elab minus edasi... Jah, olen juba poolteist aastat elanud oma ideaalfiguuris-aga millise hinnaga. Une arvelt- hommikul tõusen väga vara, et päeva sisukalt veeta aega raiskamata. Kuninõhtul kella kümneni toitun hästi-tervislikult ja mõõdukalt ja seejärel käib nagu peas mingi krõks ja hakkan ohjeldamatult kugistama. Minu päev lõppeb harilikult kell 02-03 öösel.Tõusen hommikull endiselt hiljemalt 06. 45. Viimasel ajal olen märganud oma töö produktiivsuse järsku langust... Mida pean tegema?

Arst vastas:

dr Kadri Toomla

Psühhiaater

SA TÜK Psühhiaatriakliiniku lasteosakond, Praktilise Psühholoogia Erakool ja Nõustamise Keskus SENSUS

Kognitiiv-käitumuslikku psühhoteraapiat tegevad psühholoogid võiksid Teid aidata. Nende juurde pääseb kõikides psühholoogilise nõustamisega tegelevates nõustamiskeskustes (näiteks Tartus Sensus Kitsas t. 4, Nõustamiskeskus Vaksali t. endise raudteepolikliiniku majas, EGU Emajõe t. 1.

Lugupidamisega Kadri Toomla