Vägivaldsed mõtted 16.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minu probleem seisneb selles, et öösiti näen ma aeg-ajalt luupainajaid, mis mõjutavad tervet järgnevat päeva ning seda kahjuks negatiivses suunas. Näiteks, kui mul on vaja midagi vajalikku teha, siis ma lihtsalt ei suuda sellele keskenduda, kuna mõtted käivad minevikusündmuste ümber.
Ühtlasi olen ma sellel päeval nii ärritatud olekus, et mõtlen üsna vägivaldseid mõtteid- näiteks tänaval käies mõtlen sellele, et peksaks lihtsalt kellegi heameelega vigaseks (praktikas pole seda õnneks teinud). Lisaks võtan ma inimestega rääkides ähvardavaid poose ja näoilmeid nõnda, et lapsed on eest ära jooksnud.

Peale selle olen ma kergesti ärrituv erinevatele helidele (näiteks naabri lapse toas jooksmisele), sellest tulenevalt olen äkilises vihahoos isegi toole vastu põrandat loopinud. Magamine ilma kõrvatroppideta on tõsiselt raskendatud ning kui need magamise ajal peast tulevad, ärkan tihti helide peale üles. Valgusega on umbes sama lugu- selleks et paremini magada, riputasin üles paksud mustad kardinad. Keskendumisega on aeg-ajalt samuti probleeme- kooli lõpetamine lükkub muudkui edasi.

Lapsepõlv oli mul osaliselt üpriski sitt (ei hakka muud sõna kasutama)- kasuisa oli raske rusikaga alkohoolikust diktaator ning ema haigestus skisofreeniasse siis, kui olin 11aastane. Lisaks olen kannatanud ka aastaid koolivägivalla all. Kas on tegemist psüühilisest vägivallast tingitud traumade tagajärgedega? Sellisel juhul oleksin tänulik, kui Te oskaksite soovitada mulle spetsialisti, kes aitaks eluga edasi minna, sest vahetevahel tundub mulle, et olen jõudnud omadega ummikusse.

ette tänades J.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vastuvõtule, psühhiaatri vastuvõtule.
Tervisemaja soovitusi raamatust "Väljavalitu" võib kohe rakendada.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet