Katkendlik uni 06.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere lgp Jüri! Olen tõsiselt mures oma unehäiretega! Asi selles et magama jään ilusti, kuid ärkan iga kahe tunni tagant-teen paar võileiba, kiire suitsu ja magama tagasi. Pole probleem, et uuesti magama ei jääks. Hommikul on väga raske tõusta, olen nä'rviline ja pahur, päeval tahan lõunauinakut teha ja nii juba 3 aastat peale lapse sündi. Olen nii väsinud kogu aeg, mul on juba probleeme mäluga ja süveneda on väga raske. Tööl ma kuskil ei käi, arvasin, et sellest on unehäired, et ennast ära ei väsita päeva jooksul. Nüüd läksin sügisel kooli ja arvasin, et äkki ei ärka enam, kuid veel hullem-nüüd ärkan iga tunni tagant, pluss õhtul ei tule und. Käisin kevadel psühaatri juures-see kirjutas rohuks amitriptylini, kuid ma võtsin neid ainult nädala, kuna mõjusid halvasti-olin veel närvilisem ja käed hakkasid värisema. Kas ei oleks parem mõttekas välja kirjutada mulle unerohud-võtaksin neid mingi teatud aja-et organism harjuks norm.une rütmiga ja öösiti ei ärkaks. Olin kunagi haiglas, siis õhtuti anti mingit unetabletti-kahju, et nime ei mäleta, see pani tunni jooksul magama-magasin ilusti hommikuni ja oli nii hea enesetunne päev otsa. Ei mingit väsimust terve päev. Andke nõu, palun. Võin ka Teile helistada ja aja kinni leppida. Muide, looduslikke uneteesid ja tablette olen proovinud-ei aita need
Mul on tõsine probleem juba 3 aastat. Ette tänades...murelik neiu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohud mitmest vallast: uinutid, AD-d, neuroleptikumid, raviteed, alko jt joovastavad asjad. Viimane võib viia sõltuvusse. Peab vestlema, vaagima põhjuslikkust, teiega ühiselt valima õige rohu ja annuse. Kui juba veidi und olemas, siis saab harjutustega (relax, sportlikud tegemised jms) edasi minna.
Lahendid on olemas.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet
tel 56 463 830