Ärevus, unehäired 01.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Nimelt on mul ärevus magamajäämise ees ja veel, et ärevusega jääb mul lõpuks süda seisma, kuna olen lugenud nii palju südame rütmihäiretest ja vahelööke on mul praegugi vahepeal.
Tegelikult algasid kolm aastat tagasi paanikahood südame pärast, aga need läksid lõpuks üle. Siis tulid mul aasta tagasi paanikahood, kuna kartsin väljas käia, nüüd tuli peale sünnitust jälle ärevus, kuna tekkisid vahelöögid ja hakkasin kartma, et suren ära. Käisin siis kontrollimas, aga öeldi, et ei ole midagi eluohtlikku, küll aga on hirm on jäänud sisse, et kas on võimalik ärevuse ja paanikahoogude pärast ära surra? Teiseks, kuna mul on ärevusega tekkinud unehäired, kardan magama minna. Kardan, et ma ei jää magama ja pean ju ärkama ka veel mitu korda ja lapsega tegelema. Kardan veel, et äkki ma olen lõppude lõpuks mitu päeva magamata ja siis süda ütleb üles või keeran täiesti ära...mul ema hoiab vahepeal last ja mul oleks võimalus magada, aga puhtalt ärevusest ei suuda magama jääda... elan Soomes ja siin kahjuks ei ole eriti võimalust psühhiaatri juurde saada. Tuleb kõigepealt kaks kuud ad-sid võtta ja siis, kui ei mõju, saab alles jutule, ravi määrab perearst. Niisiis, perearst kirjutas mulle Cipralex 10. Mu kehakaal on 75kg ja vanus 18, kas see on sobiv annus ja kas ka õige ravim? Suured tänud vastamast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD on hea, annus võiks ka 20mg olla, aga seda on vaja proovida. AD-st üksi ei piisa. Une toetamiseks oleks ka midagi vaja apteegi vabamüügist või siis perearstilt (sobib ka Imovane). Minu Palve-Meditatsiooni harjutus õpetab pingeid maandama, õpetab psühhoregulatsiooni alustõdesid, vt. ja tee!
vt. kliinik.ee varasemaid soovitusi. PS! Lase Eestist endale minu raamat "Väljavalitu" saata, seal soovitusi sadu - leia endale sobilik.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet